dr Jakub Hutek – Kierownik artystyczny chóru
Ukończył muzykologię (dyplom z wyróżnieniem 2009 r), pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z terapią włączającą (dyplom z wyróżnieniem 2015 r.) oraz dyrygenturę chóralną(dyplom z wyróżnieniem 2015 r.). Jest wykładowcą w UMFC w Warszawie. Z Warszawskim Chórem Chłopięcym związany od 2009 początkowo jako śpiewak, następnie jako asystent dyrektora artystycznego. Koncertował z Chórem w Polsce i w świecie (Katowice, Kraków, Gdańsk, Wielka Brytania, Włochy, Szwecja, Niemcy, Chiny). Chór pod jego kierownictwem dwukrotnie zdobył 1. miejsce na międzynarodowych festiwalach muzyki chóralnej (Lecco 2018 i Praga 2018). W 2019 roku nagrał z Zespołem płytę Stanisław Moryto in memoriam, która to otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki 2020.

mgr Zofia Boratyńska – Pedagog edukacji muzycznej wczesnoszkolnej
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego o specjalności “Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych”, oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania – kierunek “Manager Kultury” . Uczestniczyła w kursach dyrygenckich w Polsce i zagranicą. Od 2005 roku prowadzi zajęcia dla I i II poziomu Warszawskiego Chóru Chłopięcego.

Sprawuje także funkcję członka zarządu chóralnej fundacji.

 

mgr Ola Ptaszyńska – dyrygent asystent
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatka Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu. Jest nauczycielką muzyki w jednym z renomowanych warszawskich liceów. Prowadziła wiele warsztatów muzyki liturgicznej dla kościelnych zespołów muzycznych. Jest także organizatorką licznych wydarzeń artystycznych.

mgr Ewa Szpotakowska – korepetytor-pianista, asystent-dyrygent. Absolwentka UMFC w Warszawie na specjalności dyrygentura chóralna w klasie prof. Sławka
A. Wróblewskiego (dyplom z wyróżnieniem). Od 2011 roku pracuje na macierzystym Wydziale jako pianista-akompaniator na zajęciach dyrygentury. Obecnie na stanowisku wykładowcy. Jako pianistka współpracowała z licznymi chórami warszawskimi (szkolnymi, uniwersyteckimi, „Trzeciego Wieku” czy projektowymi), koncertując z nimi w kraju i za granicą. Jest aktywną zawodowo dyrygentką i chórzystką.

Paulina Herman – sopran. Pedagog emisji głosu.
Urodzona w Starachowicach. W 2023 ukończyła studia na wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie studentka II roku śpiewu solowego prof. dr hab. Gabrieli Silvy na Wydziale Wokalno-Aktorskim na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jest również uczennicą ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu dr Beaty Wardak. Brała udział w kursach mistrzowskich z Olgą Pasiecznik oraz Ellą Susmanek.
W 2022 roku zadebiutowała w roli Papageny w wersji koncertowej opery „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.
Wykonała również partię sopranu w Stabat Mater Pergolesiego, Oratorio de Noel Saint-Saens’a oraz w I Litanii Ostrobramskiej Moniuszki.